Fabrika
Fabrika
Petrol Ofisi
Market
Edremit Köftecisi
P.tesi-C.tesi / 08:00 - 18:00
|
info@ferhatoglu.com
|
444 66 53
Tüm Günler/ 7-24
|
info@ferhatoglu.com
|
0266 385 5939
Tüm Günler/ 08:00 - 22:00
|
info@ferhatoglu.com
|
0266 385 5939
Tüm Günler/ 10:00 - 24:00
|
info@ferhatoglu.com
|
0266 385 5939

GÜNEŞ DOĞARKEN FERHATOĞLU

Soğuk bir kış sabahında; Kazdağları’nın eteklerinde gürül gürül akan Güre çayının hemen yanındaki 95 yıllık Ferhatoğlu Zeytinyağı Taşbaskı Fabrikasında kalan yatılı tayfalar, köyün horozunun sesi ile yepyeni bereketli bir güne uyanmışlardı. Onları tazecik ağaç dallarında hasat edilmek üzere bekleyen zeytin tarlalarına gitmeden önce, sabah kahvaltılarını yapmak üzere hep birlikte, ‘ Bismillah’ diyerek sofraya oturdular. Kahvaltı menüsü de gün gibi, zeytin gibi, zengindi. Yeşil ve siyah zeytin yanyanaydı dün ve bu gün gibi…peynir,bal ve üzerine taşbaskı zeytinyağı döktükleri acı biber salçasının yanında olmazsa olmaz kendi yaptıkları, ekşi mayalı, fabrika kazanında kızarmış çıtır çıtır köy ekmeği onlara gün boyu çalışacak enerjiyi vermek üzere sofrada bekliyordu.Güneş daha ışığını vermeye başlamadan yeryüzüne, başladı tayfaların günü.. Hep birlikte yer sofrasındaydılar. Lezzetin en doğalı ile doydular. Şevket Kahya ‘haydi; kahvaltı bitti iş başı yapma zamanı geldi’ dedi. Her zamanki gibi işbirliği ve sorumluluğu ile; hep birlikte tarlaya gitmek için hareket etti araçları. O gün onlar gitmişlerdi zeytinliğe;ondan önce gidenler gibi,39 bin yıl önce gidenler gibi, bır asırlık FERHATOĞLU ailesinden gidenler gibi, hevesle heyecanla gitmişlerdi zeytin hasadına, ölümsüz ağaçlara… Her biri başka güzeldi bu yemyeşil vadilerin,Ferhatoğlu zeytinliklerinin. Onlardan biri olan Vekil ağaç isimli tarladaydılar.
Zeytin ve zeytinyağı lezzetini kendi içinde olgunlaştıran eşsiz bir iksirdir.Bunun değerini bilen özenle işleyen,hazırlayan ve sunanlara da emeğinin karşılığını hakkıyla verir. Bunun yanı sıra sofrasında yer buldukları herkese de eşsiz bir sağlık ve sıhhat sunar.
Körfez halkını zeytin ve zeytinyağının en lezzetli haliyle buluşturan Ferhatoğlu’nun her gün yeni mahsüllerini toplayan,taşıyan,işleyen ve sunan; büyük ve emektar bir ailesi var. Gün doğarken bu kutsal amaç için hepbirlikte yola çıkan ve özenle zeytinciliğe sarılarak elde ettiğimiz ürünlerimizi size sunmamızı sağlayan tüm çalışan,emektar kardeşlerim ve dahi dostlarıma minnettarlığım sonsuzdur.Bu güzel zeytinyağının ve güzel zeytinlerimizin sofralarınıza ulaşmasını sağlayan, Ferhatoğlu ailesinin tüm üyelerine,gönülden çalışanlarına ben de gönülden teşekkür ederim. 

M. AGAH FERHATOĞLU

Yardım mı Lazım Bize ulaşabilirsiniz